Kamień w Naszych domach!

Trwa moda na kamień naturalny we wnętrzach. Domy uszlachetnia marmur, granit, dzięki którym nawet zwykłe parapety, blaty i posadzki stają się eleganckim dopełnieniem wystroju.

Kamień staje się elementem wykończenia wnętrz zarówno tych nowoczesnych, jak i stylizowanych. Dzięki swoim właściwościom jest to materiał praktycznie niezniszczalny. Jego główną zaletą jest trwałość. Jest on odporny na zarysowania, pęknięcia oraz innego rodzaju uszkodzenia.

Kamień w pomieszczaniach może służyć do podkreślenia detalu, czy też przełamania powierzchni wykończonej innym materiałem. Każdy jego rodzaj idealnie komponuje się z płytkami ceramicznymi, gresowymi, szkłem, tynkiem czy też drewnem. Urokiem kamienia jest fakt, że z czasem nabiera on jeszcze szlachetniejszego wyglądu. Z pewnością będzie on służyć przez wiele lat, niezależnie czy będzie on użyty na posadzkę, schody, czy też blat kuchenne.

Wśród naturalnych kamieni głównymi faworytami są granit i marmur.

GRANIT (od łac. granum) – głębinowa kwaśna skała o budowie jawno-krystalicznej, zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego i plagioklazu oraz biotytu. Jest to materiał nienasiąkliwy. Dlatego swoje zastosowanie znajdzie również w pomieszczeniach narażonych na występowanie wody i wilgoci. Jest on łatwy w utrzymaniu czystości oraz odporny na działanie środków czyszczących.

MARMUR (od łac. marmor, z stgr. μάρμαρος marmaros) – skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów. Jest to luksusowy materiał, który sprawi, że wnętrza nim wykończone będą zwracały uwagę. Po wypolerowaniu nie jest on śliski, dlatego można go układać na podłogi. Nie należy stosować go w pomieszczaniach silnie eksploatowanych, gdyż ściera się, matowieje i nie jest odporny na rysy.

Z granitu wykonuje się między innymi: płytki granitowe na podłogi,  okładziny schodów, parapety zewnętrzne i wewnętrzneblaty granitowe, zlewy granitowe, obudowy kominków, elementy dekoracyjne itd.

Niezwykle popularne stają się parapety granitowe mające opinię parapet-granitowy-2eleganckiej alternatywy wobec wyrobów z tworzyw sztucznych. Piękne parapety granitowe będą doskonałym dopełnieniem ramy okiennej. Zapewniamy najwyższą jakość produkcji i długoletnią trwałość naszych produktów.

parapet-granitowy-6Nietypowa zabudowa regipsowa została wykonana w holu na ścianie obłożonej kamieniem elewacyjnym naturalnym w kolorze bieli, która optycznie powiększa pomieszczenia. Biel stwarza wrażenie przestrzeni i światła.

 

 

Karolina Czyczerska