Ile kosztuje nagrobek granitowy?

Często odbieramy telefony od klientów z zapytaniem „Ile kosztuje nagrobek granitowy np. N01?„. Niestety na cenę ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim wymiary podstawy nagrobka. Rozróżniamy kilka kategorii nagrobków granitowych. Nagrobki granitowe ziemne pojedyncze i podwójne oraz nagrobki granitowe na piwnicę murowaną pojedynczą tzw. grobowce i piwnicę murowaną podwójną tzw. grobowiec podwójny

Nagrobki granitowe w galerii są to Nasze realizacje, które mają za zadanie zobrazować klientowi ogólny wzór, wymiary natomiast są dostosowane w zależności czy jest to miejsce na grób ziemny kopany czy na piwnicę murowaną. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na cenę nagrobka granitowego jest rodzaj granitu, z którego jest wykonany. Kolejnym czynnikiem jest sam wzór nagrobka w zależności czy jest on prosty czy bardziej skomplikowany. Dodatkowego elementy wpływające na cenę nagrobka to napisy na tablicy napisowej w jakiej formie zostaną wykonane oraz miejsce montażu. Transport do 50 km GRATIS.

Sprawdź wzory nagrobków naszej produkcji.

Cena nagrobka jest również uzależniona od wyboru dodatków, które ozdabiają nagrobek są to np. wazon, misa, lampion, ławka, elementy ze stali nierdzewnej itd. Asortyment akcesoriów jest naprawdę duży. Współpracujemy z wieloma firmami tak aby Nasz klient miał szeroki wybór.

Pozostaje jeszcze kwestia wykończenia terenu wokół nagrobka – jest to również usługa dodatkowa, która oczywiście wpływa na cenę końcową nagrobka granitowego. Teren możemy wykończyć płytami granitowymi w różnych grubościach, fakturach oraz kolorach, w zależności od wybranego rozwiązania koszt wyłożenia płytami granitowymi jest bardzo zmienny. Płyty z granitu strzegomskiego grubość 3 cm to koszt ok. 800 zł, z kolei płyty z granitu impala grubość 3 cm to koszt ok. 1400 zł. Jednak nie jest to cena sztywna – na nią również wpływ ma przede wszystkim szerokość płyt.

Jesteśmy na rynku już ponad 30 lat – mamy nie tylko ogromny wybór produktów, ale też wiedzę i doświadczenie, które przekuwamy na zadowolenie i satysfakcję naszych Klientów.

Stawiamy na bogaty asortyment, wysoką jakość produktów i doskonały stosunek jakości do ceny.

Ceny nagrobków granitowych pojedynczych gdzie wymiar podstawy to 90×190 zaczynają się od 4500 zł. Cena zawiera już montaż do 50 km, napisy piaskowane na 1 osobę, cena taka dotyczy nagrobka wykonanego z granitu Strzegomskiego oraz prostego wzoru nagrobka, nie uwzględnia demontażu starego nagrobka.

Ceny wersji nagrobków podstawowych (ceny uwzględniają w/w elementy):

  • nagrobek z granitu Impala / Gnejs / Tołkowski / Bohus Grey / Curu Grey / Bohus Red / Curu Grey – 8.000 zł
  • nagrobek z granitu Viscount White / Vanga – 8.500 zł
  • nagrobek z granitu Juparana / Baltic Green / Olive Green / Multicolor / Ivory Gold / Colonial Ivory / Orion / Himalaya – 9.500 zł
  • nagrobek z granitu Imperial White – 12.000 zł
  • nagrobek z granitu Szwed / Brasilian Black / Star Gate / Star Galaxy – 12.000 zł

Ceny nagrobków ziemnych podwójnych 150×190 rozpoczynają się od 7.000 zł. Cena ta zawiera montaż do 50 km, napisy piaskowane na 2 osoby.

Przykładowe ceny nagrobków podwójnych wykonanych z innych granitów:

  • nagrobek z granitu Impala / Gnejs / Tołkowski / Bohus Grey / Curu Grey / Bohus Red / Curu Grey – 11.000 zł
  • nagrobek z granitu Viscount White / Vanga – 12.000 zł
  • nagrobek z granitu Juparana / Baltic Green / Olive Green / Multicolor / Ivory Gold / Colonial Ivory / Orion / Himalaya – 13.500 zł
  • nagrobek z granitu Imperial White – 17.000 zł
  • nagrobek z granitu Szwed / Brasilian Black / Star Gate / Star Galaxy – 18.000 zł

W przypadku grobowców pojedynczych lub podwójnych wyceny dokonywane są indywidualnie po dokonaniu przez Naszą firmę pomiarów istniejącej piwnicy.

Karolina Czyczerska
JC Granit