Co wybrać na blat kuchenny – satyna czy poler ?

Blaty kuchenne są bardzo ważnym elementem w Naszej kuchni. Zatem decyzja o tym z czego zostaną wykonane może odgrywać istotną rolę.

Coraz częściej Nasi klienci wahają się przed wyborem materiału na blat, w ostateczności decydując się na GRANIT pomimo, że nie należy do najtańszych. Granit jest materiałem najbardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne, różnego rodzaju środki chemiczne, nasiąkliwość oraz temperaturę.

Po wybraniu granitu rodzi się pytanie – W jakiej strukturze wykonać blat: powierzchnia polerowana czy powierzchnia satynowana?

Czym jest powierzchnia polerowana? – jest to powierzchnia najbardziej popularna, uwydatnia kolor granitu nadając mu lustrzaną powierzchnię. Jej pielęgnacja jest bardzo łatwa.

 

Czym jest powierzchnia satynowana? – kamień poddaje się najpierw płomieniowaniu, a następnie szczotkowaniu. Dzięki temu na uzyskanej powierzchni widać delikatną chropowatość, natomiast kolor jest bardziej nasycony niż po samym płomieniowaniu, natomiast zdecydowanie mniej niż przy polerowaniu.

 

Porównanie:

 

Masz więcej pytań? Chętnie odpowiemy!

Zapoznaj się z naszą ofertą blatów granitowych i skontaktuj się z nami.