Czy istnieje moda na nagrobki granitowe?

Podczas spaceru po cmentarzu możemy zwrócić uwagę, że wygląd i charakter nagrobków zmienił się w ciągu kilku ostatnich lat. Naszym oczom ukazują się pomniki w różnych kształtach i kolorach. Wyróżnia je materiał, z jakiego zostały wykonane, a także sposób wykończenia. Czy można mówić o modzie na nagrobki? I które z nich cieszą się obecnie największą popularnością?

Moda na nagrobki z granitu

Z doświadczenia wiemy, że najtrwalsze grobowce to takie wykonane z kamienia. Doskonale pod tym względem sprawdza się granit. Nie bez przyczyny jest to obecnie jeden z chętniej wybieranych materiałów na cmentarne pomniki. Dostępny w wielu odcieniach oraz wzorach, wytrzymały i łatwy w pielęgnacji, stanowi wybór niemal doskonały. Widać to zresztą na cmentarzach. Ciekawe efekty wizualne uzyskuje się poprzez łączenie różnych rodzajów granitu, uzupełnionych o dodatkowe elementy, takie jak wazony, lampiony czy krzyże.

Nie bez przyczyny nasza oferta jest więc tak szeroka. Wykonujemy nagrobki pojedyncze i podwójne, a także urnowe. Oferujemy ponad 160 wzorów, choć oczywiście to nie koniec możliwości. Wiedząc, jak modne są pomniki z granitu, jesteśmy otwarci na indywidualne propozycje Rodzin i na tej podstawie tworzymy jedyne w swoim rodzaju projekty. Z naszego doświadczenia wiemy, że popularnością cieszą się formy proste, minimalistyczne, ale przy tym kunsztowne. Obecnie sporą popularnością cieszą się także pomniki wykonywane w sposób obiegający od standardowych rozwiązań. Granit nadaje się do realizacji takich pomników doskonale!

Pomniki cmentarne – nowoczesne i eleganckie

W naszym zakładzie kamieniarskim realizujemy projekty oryginalne, oparte na nowoczesnym wzornictwie oraz zgodnie z aktualnymi trendami w branży funeralnej. Za produkcją tego typu nagrobków przemawiają jednak nie tylko oczekiwania Rodzin korzystających z naszych usług, ale także fakt, że wciąż się rozwijamy. Sięgamy po nowe narzędzia i metody produkcji, aby spełniać oczekiwania obejmujące modne obecnie pomniki wykonane z granitu.

Jak zamówić nagrobek granitowy?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu z nami w celu stworzenia niepowtarzalnego nagrobka z granitu, który będzie wyrazem szacunku i pamięci.