Jak czyścić i konserwować nagrobki granitowe?

Granit jako jeden z najtrwalszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie bardzo długo zachowuje swój pierwotny wygląd. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy sprawić, że dany element wykonany z granitu, będzie cieszył się pięknym wyglądem jeszcze dłużej.

Jak czyścić nagrobek granitowy?

Nagrobki wykonane z granitu najlepiej myć czystą wodą. Możemy do niej dodać kroplę płynu do mycia naczyń, aby łatwiej zmywało się nam wszelkie powstałe zabrudzenia.

Natomiast niezależnie od wybranego koloru naszego nagrobka, nie powinno się czyścić nagrobka z użyciem różnych preparatów – zwłaszcza tych, które są żrące lub tłuste – ponieważ po zastosowaniu takiego środka, mogą pozostać trwałe, często nieusuwalne plamy.

 

P02
Do czyszczenia nagrobka granitowego wystarczy woda i ewentualnie odrobina zwykłego płynu do mycia naczyń.

Jak usunąć wosk z pomnika?

Zgodnie z zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, powinniśmy pamiętać o stosowaniu podstawek pod znicze, co zapobiegnie powstawaniu np. plam z wosku. Dobrze też sprawdzą się lampiony na cmentarz – oferujemy lampiony granitowe w kilku różnych stylach.

Jeśli jednak taka plama już się pojawiła, to należy bardzo delikatnie usunąć wosk, a plama powinna sama po kilku tygodniach zniknąć.

Oczywiście, na rynku, istnieją preparaty które są reklamowane jako te, które mają pomóc utrzymać nasze groby w idealnej czystości, jednakże, z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że do pielęgnacji granitu nie potrzeba dużo – wystarczy woda i najlepiej w miarę regularne czyszczenie pomnika granitowego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nagrobków granitowych oraz akcesoriów nagrobnych tj. np. lampiony nagrobkowe lub wazony granitowe.

W przypadku dalszych wątpliwości lub pytań dotyczących nagrobków z granitu prosimy o kontakt.

Karolina Czyczerska